Odbor všestrannosti vs odbor sportu

Obecná témata a žádosti o radu
Pravidla fóra
Fórum je veřejně přístupné. Prosím, respektujte pravidla a vyjadřujte se kultivovaně, ať nemusí moderátoři zasahovat.
Odpovědět
milanhybner
Příspěvky: 1
Registrován: neděle, 27.01.2019 10:35

Odbor všestrannosti vs odbor sportu

Příspěvek od milanhybner » neděle, 27.01.2019 15:55

Zvažujeme, zda s oddílem florbalu v jednotě přejít pod odbor sportu. Máte tipy podle čeho se rozhodnout?

Zatím jsem slyšel argumenty, že oddílům registrovaným pod odborem sportu jde z ČOS více peněz, na druhou stranu to na první pohled vypadá, že vzhledem k ústředí to znamená více papírování.

Máte nějaké zkušenosti, které by nám mohly být užitečné?

peregrino
zakladatel
Příspěvky: 2
Registrován: neděle, 20.01.2019 12:49

Re: Odbor všestrannosti vs odbor sportu

Příspěvek od peregrino » pondělí, 28.01.2019 20:23

Je otázkou, jaké má oddíl ambice. Pokud bude hrát soutěž, pak má určitě smysl ho zařadit pod OS. Příspěvky budou otázkou výsledků, si myslím. Obecně tohle dělení nemám rád a stálo by za to se nad ním zamyslet.
Praktickou zkušenost ale nemám.

RLaris
Příspěvky: 1
Registrován: úterý, 29.01.2019 17:00

Re: Odbor všestrannosti vs odbor sportu

Příspěvek od RLaris » úterý, 29.01.2019 17:13

Souhlasím s tím, že by se oddíl měl registrovat do odboru sportu pokud má ambice se přihlásit do nějakého svazu a hrát jejich oficiální soutěž. Ale je spousta jednot kde všechny tyto oddíly fungují pod všestrannosti. Osobně si myslím, že v budoucnosti bude potřeba sloučení odboru sportu s všestrannosti. Protože toto členění mělo význam v době kdy Sokol měl miliónové členstvo a bylo třeba rozlišit a jinak řídit různé aktivity. Dnes u naší župy (Podřipské) všechny jednoty mají různé oddíly a jeden z nich je oddíl všestrannosti. Chybí náčelníci, náčelníce a vedoucí odborů sportu, jsme rádi, že v jednotách je funkční a akční 3 členný výbor T. J. MŠMT v současné době vytváří databází sportovců, trenérů, cvičitelů a sportovišť. A tam je potřeba za jednoty, za župy a za ČOS dodat kompletní souhrny cvičitelů, trenérů napříč celou sokolskou organizaci bez rozdílu všestrannost a sport. Stejně tak veškeré statistiky pro dotace u obcí, měst, krajů, MŠMT se musí realizovat za celou jednotu za celou župu. jediné členění je věk a druh aktivit.

Odpovědět